Domaine Preignes le Vieux Robert Vic

Dawna villa w stylu romańskim i zabytki architektoniczne z XIII wieku stanowią posiadłość Preignes le Vieux, która pozwala zanurzyć się w samym sercu historii regionu Pays d’Oc – Langwedocja-Roussillon. Wina stąd oddają w pełni charakter dzikiej natury i czerpią z antycznej kultury tego miejsca. Znajdziemy tu wina białe świeże i lekkie na długie letnie wieczory i czerwone wina pełne osobowości i niespotykanego czaru.

Od roku 1905 rodzina Vic  posiada winnicę Preignes le Vieux i zaznacza mocno więź człowieka z ziemią, dziś już piąte pokolenie uprawia 250 ha winorośli rozłożonych wokół zabytkowego zamku.

Winnica otrzymuje również certyfikat QUALENVI – przyznawany jest on co trzy lata producentom, którzy przestrzegają zasad ochrony środowiska naturalnego i bezpieczeństwa żywieniowego na wszystkich etapach pracy winiarza – od początku uprawy po konfekcjonowanie wina. Bardzo dużą wagę przywiązują do rzetelności i autentyczności swoich produktów, trzymają się mocno najwyższych standardów jakości.

 

Serdecznie zapraszamy do zapoznania i skosztowania win z tej cudownej winnicy!!!!

 

 

 

Dodaj komentarz