Domaines Vinsmoselle

Nad brzegiem Mozeli, w samym sercu ok. 800 hektarów winnic otacza Zamek de Stadtbredimus – dawny dom słynnego Luksemburczyka, poety Edmond de la Fontaine znajduje się obecnie siedziba Domaines Vinsmoselle.

Domaines Vinsmoselle , założona w 1921 r. obejmuje tradycyjne winnice

Greiveldange, Grevenmacher, Remerschen, Stadtbredimus i Wellenstein, nie zapominając o Centrum Rozwoju Crémant POLL-FABAIRE w Wormeldange.

Z ponad 300 producentami win, Domaine Vinsmoselle jest liderem na rynku wina w Luksemburgu, cieszy się różnorodnością gleb w Dolinie Moseli, produkując wyjątkowe i różnorodne wina o wyraźnym smaku.

My znależliśmy kilka bardzo smacznych pozycji, które oferujemy w naszym sklepie.

 

 

 

 

 Mamy rzadko spotykany szczep Elbling czy Auxerrois. Mamy również Rieslingi, Pinot Gris, Pinot Blanc czy Gewurztraminer. Podstawowe wina oferują pełnię smaków, nie wspominając o Grand Cru czy Grand Premier Cru.

 

Są to wyjątkowe wina pochodzące z różnych gleb, uprawiane na różnych

wysokościach i zróżnicowanych naświetleniach stoków. Nie możemy zapomnieć, że w dolinie Moseli spotykamy się z mikroklimatem.  Dzięki tym wszystkim okolicznościom przyrody otrzymujemy wina które są podawane na dworze. Luksemburg jest Księstwem. Dlatego też sam ten fakt świadczy o jakości tych win. My bardzo je polecamy i dołożymy wszelkich starań aby rozszerzać ich asortyment.

 

 

 

Dodaj komentarz