Torre Del Veguer

Torre Veguer jest jedną z najbardziej wyjątkowych winnic świata. Położona w idyllicznej enklawie w Sant Pere de Ribes (Barcelona, DOPenedès).

Rodzinna produkcja jest prawdziwym rękodziełem. Torre Veguer jest bardzo starym „domem”. Jego początki sięgają 1359 roku. Właściciele produkują wysokiej jakości wina z własnych winnic organicznych . Dążą do doskonałości w tym całym procesie, od winnicy do marketingu. Wina Torre del Veguer otrzymały złoty medal na „Powszechnej Wystawie” (jedne z pierwszych targów winnych) w Barcelonie w 1888 roku.

Z uwzględnieniem struktury i średniowiecznej reformy, przeprowadzonej w XIX wieku, począwszy od 1995 roku zostały zawarte nowe i nowoczesne udogodnienia w winnicach, aby opracować wina zgodnie z trendami na rynku. W 1995 roku rozpoczęli nowy etap oparty na rozwoju wysokiej jakości win z rodzimych odmian takich jak Garraf – Xarel.l i Malvasia, śródziemnomorskich  jak muscat i Grenache, ale również z  Cabernet Sauvignon i Petit Syrah. Winnice są w 100% przyjazne dla środowiska, ekologiczne począwszy od 2016 roku.

 

Jako odpowiedź na ewentualne zmiany klimatu, stawiają na winnice wysoko w  górach, a w 2008 roku uruchomili innowacyjny projekt sadzenia odmian Riesling i Pinot Noir w katalońskich Pirenejach (Bolvir de Cerdanya). Torre del Veguer jest pionierem w plantacjach winnych w dolinie Cerdanya a inne winnice podążeją ich drogą.

Nam najbardziej do gustu przypadło Jeronimo i Marta. Marta to wino musujące, które powinno być Cavą ale nie jest. Trzymane przez 12 miesięcy w piwnicach, gdzie co dwa miesiące jest zmieniana pozycja. Wyjątkowy smak zawdzięcza żonie właściela, na której cześć wino powstało. Przesympatyczna wszechstronnie uzdolniona kobieta przez duże K. Ta kobieta nosi spodnie. Potrafiła skomponować wyjątkowe smaki…lekkość, ale za razem zdecydowaność. Zrobiony z Muscata, dlatego też smaki są dosyć intensywne.

http://www.torredelveguer.com/

 

 

Jedna myśl na temat “Torre Del Veguer

Dodaj komentarz